Застосування георадарів

Пошук труб і кабелів за допомогою георадарів

Георадар з мінімальними витратами часу знаходить кабелі, труби, а також порожнечі різного типу, в т.ч. об’єкти з кераміки, бетону, пластмас та інших матеріалів, що не володіють феромагнітними властивостями.

Застосування ж георадара дозволяє значно скоротити час на пошуки і заощадити кошти, призначені для цього. 

Використання георадарів в будівництві та інфраструктурі

Георадари використовуються екологами та агентами по земельної власності для оцінки перспектив перепланування і нової забудови. При цьому георадар дозволяє виконувати неруйнуюче дослідження поверхні при невеликих витратах

Використання георадарів в археології

В археології за допомогою георадаров встановлюють місця знаходження археологічних об’єктів та межі їх поширення.

Використання георадарів в геології і контролю навколишнього середовища

На сьогодні георадар є практично необхідним приладом при проведенні малоглибинних геофізичних досліджень. 

В геології георадари застосовуються для побудови геологічних розрізів, визначення положення рівня грунтових вод, товщини льоду, глибини і профілю дна річок і озер, меж поширення корисних копалин в кар’єрах, положення карстових воронок і порожнин.

Радіолокаційний прилад поверхневого зондування знайшов своє застосування і в екології. Георадари використовують, коли потрібно оцінити рівень забрудненості грунту, знайти витік в нафто- або газопроводі, виявити місця захоронення відходів які є небезпечними з точки зору екології.

Окрім того, георадар може використовуватися для вирішення наступних завдань, тісно пов’язаних із завданнями екології – обстеження інженерних споруд з метою виявлення порушення штатної ситуації, пошук локальних і протяжних об’єктів:

  • трубопроводів;
  • кабелів;
  • ділянок розрізу з порушеним природним заляганням грунту – рекультивованих земель, засипаних виїмок;
  • захоронених відходів і поховань;
  • підземних виробок, підвалів, карстових і і суфозійних провалів;
  • меж поширення вуглеводневих забруднень;
  • пошук прихованих порушень в стінах наземних споруд, шахт, тунелів, в опорах і перекриттях;
  • пошук порушень, що виникли в процесі будівництва або в процесі експлуатації в конструкції автомобільних доріг і залізнць, злітно-посадочних смуг аеродромів тощо., для запобігання катастроф з можливими екологічними наслідками.

Використання георадарів для контролю товщини снігового покрову і товщини криги

Радіолокаційне зондування широко використовується для вирішення завдань підповерхневого картування з метою визначення товщини крижаного покриву; обстеження водойм, визначення потужності шару сезонного протнення-промерзання, оконтурування областей багаторічної мерзлоти, і т.д.

Використання георадарів для обслідування водойм.

За допомогою георадарів проводиться вивчення рельєфа дна водойми, геологічна булова корінних порід, визначення потужності мулових відкладень, пошук локальних об`эктів на дні водойми.

Використання георадаів в транспортному будівництві і обслідуванні доріг і мостів

У транспортному будівництві (автомобільні і залізні дороги, аеродроми) георадари використовуються для визначення товщини конструктивних шарів дорожнього одягу та якості ущільнення дорожньо-будівельних матеріалів, вишукування кар’єрів дорожньо-будівельних матеріалів, оцінки підстав під транспортні споруди, визначення глибини промерзання в грунтових масивах і дорожніх конструкціях , вмісту вологи в грунті земляного полотна і підстилаючих грунтових підставах, ерозії ґрунтів на ділянках мостових переходів.

Застосування георадарів в оборонній галузі

В оборонній промисловості георадари можуть бути використані для виявлення місць закладення мін, розташування підземних тунелів, комунікацій, складів, техніки. Хороші результати зі знешкодження мін різного виду дає комплексування георадарних технологій з індукційними, телевізійними і іншими методами, а також з нелінійними локаторами і ЯМР-детектора.

Спеціальне застосування георадаів

У митних органах георадари використовуються для виявлення контрабандних вкладень в гомогенних однорідних вантажах.

Георадари

IPS
Top
Cart
Your cart is currently empty.