You are here

Вимірювач вологості деревини – вологомір деревини

Вимірювач вологості деревинивологомір деревини – прилад для визанчення вмісту вологи (власне, води) в вдервині.

Зрізані щойно колоди можуть мати вміст вологи до 80% або більше, залежно від виду.

Оскільки деревина стискається, а також може розщеплюватися, викручуватися або іншим чином змінювати форму при висиханні, більшість деревини висушується перед використанням.

Найчастіше це робиться в печі, але може використовуватися метод сушіння на повітрі, який набагато повільніший. У більшості частин України мінімальна вологість, яка зазвичай може бути отримана при сушінні повітря, становить від 12 до 15%. Більшість матеріалу, що сушився на повітрі, зазвичай наближається до 20% вологості при використанні.

Сушіння в печі зазвичай контролюється певним типом вологоміра.

Вимірювачі вологості використовуються для вимірювання кількості води в деревині, щоб деревообробник міг визначити, чи підходить деревний матеріал за призначенням.

Будівельні інспектори, столяри та інших деревообробники часто повинні мати вологоміри. Встановлювачі підлоги, наприклад, повинні переконатися, що вологомісткість деревини відповідає відносній вологості повітря в будівлі.

Якщо цей крок буде пропущено, може виникнути безліч проблем: розтріскування, купірування, коронація, вигин, западання і тріщини.

Проблеми, викликані різним ступенем вологості деревини, виходять за рамки простої усадки розмірів деревних частин.

Проблеми з викривленнями форми деревини, такі як скручування, деформація і купірування, виникають через різницю в ступені зміни розмірів деревних клітин тангенціально (перпендикулярно до зерна і паралельно ростовим кільцям) проти радіально (перпендикулярно до ростових кілець).

За допомогою точного, легкого у використанні, професійного лічильника вологості деревини, можна вихначити вміст вологи виробів з деревини, таких як паркетна дошка, шафи, меблі, пиломатеріали, рейки, балки, фанера, панелі, вікна. рами, лісову деревину, будівельні матеріали та багато іншого.

Вимірювач вологості деревини може бути або руйнівним (також званий проникним, або штифтовим) або неруйнівним (наприклад, непроникаючим, без штифтів).

Вимірювач вологості деревини характеризується принципом вимірювання, який він використовує, і датчиками вологості, які можуть бути пристосовані до нього.

Голчастий вологомір – призначається для гранично точного вимірювання вологості різних пиломатеріалів і виробів з дерева шляхом заміру і перетворення електричного опору досліджуваного матеріалу в відсотки вологості кондуктометричним методом.

Робочий елемент вологоміра деревини цього типу – загострені голки з твердих сплавів металів, що занурюються в дерево. Працюючи, прилад вимірює електричний опір між голками і деревиною.

Голчастий вимірювач вологості деревини використовує контактний (руйнівний) спосіб роботи, залишаючи сліди і пошкоджуючи структуру дерев’яного масиву. Тому, вологоміри голчастого типу застосовують для контролю вологості тільки заготовок і пиломатеріалів, а не готових виробів.

Безконтактні вологоміри поділяють на: ємнісні, оптичні, індуктивні, інфрачервоні, надвисокочастотні, радіометричні й комбіновані.

Безконтактний вологомір – призначається для високоточного визначення вологості виробів з дерева і пиломатеріалів діелькометричним(заснованого на залежності діелектричної проникності, а також тангенса кута втрат від величини вологості контрольованого середовища) методом, неруйнівним способом.

Влагомери безконтактного типу не залишають жодних слідів, або отворів від голок в дерев’яних заготовках, на відміну від голчастих вологомірів.

Пристрій безконтактного типу проводить вимірювання діелектричної проникності дерев’яного матеріалу. Оскільки, діелектрична проникність води у багато разів більше, ніж у інших речовин, то за її кількістю в досліджуваному матеріалі визначають , скільки відсотків вологи міститься в деревині.

Основним робочим елементом, тут, є генератор радіочастот. Безконтактний вологомір може бути використаний будь-якою людиною, оскільки не вимагає докладання якихось фізичних зусиль для проведення вимірювань.

Нечутливість до температури деревини і навколишнього середовища дозволяє безконтактного вологоміра працювати, не вдаючись до таблиць температурної корекції.

Вологоміри безконтактного типу є найбільш зручними для використання в умовах, наближених до польових: будівельний майданчик, лісопилка чи колиба).

Крім того, існують вологоміри різних конструкцій з виносним датчиком для цілей вимірювання вмісту вологи не тільки дерева, а й інших будівельних матеріалів, включаючи сипучі.

Залежно від моделі, лічильник вологості деревини може мати особливі характеристики, такі як автоматична корекція видів деревини та автоматична компенсація температури (ATC).

Дані з лічильника вологості деревини також можуть зберігатися і передаватися на комп’ютер.

Вологоміри деревини

IPS
Top
Cart
Your cart is currently empty.