You are here

Що таке жорсткість води?

Жорсткість води – це міра вмісту мінералів у воді. Тверда вода утворюється, коли вода протікає через відкладення вапняку та крейди, які в основному складаються з кальцію та магнію. Твердість визначається концентрацією багатовалентних катіонів, які є позитивно зарядженими металевими комплексами із зарядом більше +1. Загальними катіонами у жорсткій воді є кальцій (Ca + 2) та магній (Mg + 2).

 Існує два типи твердості, тимчасова та постійна. 

Тимчасова твердість обумовлена ​​наявністю розчинених бікарбонатних мінералів. Тимчасову твердість можна усунути кип’ятінням води або додаванням вапна (гідроксиду кальцію). 

Постійна твердість обумовлена ​​наявністю сульфату кальцію / хлориду кальцію та / або сульфату магнію / хлориду магнію. Ці сполуки не випадають в осад при підвищенні температури.

Жорстка вода змушує мило осаджувати накип мила замість піни, оскільки іони 2+ руйнують поверхнево-активні властивості мила. Тверда вода також утворює мінеральні відкладення, які називаються накипом, що накопичується в трубах, обмежуючи потік, який закупорює водопровід. Жорстка вода в басейнах надає каламутний або молочний вигляд.

IPS
Top
Cart
Your cart is currently empty.