Навігація

Що таке озон?

Озон – триатомна форма кисню, що означає, що молекула, озон, складається з 3 атомів кисню. На відміну від кисню, озон – це видимий газ із світло-блакитним кольором при дуже високих концентраціях. При низьких концентраціях озон безбарвний. Озон також має чіткий запах, який помітний на дуже низьких рівнях і може асоціюватися з «чистим» запахом, на більш високих рівнях озон має дуже різкий запах. Озон – нестійкий газ, який легко розкладається до кисню природним шляхом. Озон також є високореактивним газом, який діє як дуже сильний хімічний окислювач.

Озон дуже реактивний. Він легко реагує з органічними матеріалами та поверхнями, такими як стіни, підлога, стельовий матеріал, пластикові випробувальні камери та люди. 

Озон вступить в реакцію з пилом та оліями. 

Градієнти концентрації озону поширені в кімнатах і значний вплив мають рух повітря та вихрові струми. Концентрації озону можуть сильно відрізнятися в різних місцях, і часто найвищі в несподіваних місцях.

Озон набагато важчий за повітря і, як правило, опускається до нижчих рівнів.

Озон має низький тиск пари, тому він не намагається заповнити приміщення рівномірно. Він має тенденцію залишатися там, де є.

Озон, як правило, тримається на шорстких поверхнях, таких як тканини, і руйнується (перетворюється назад на кисень) при проходженні через обмежені та перешкоджені проходи.

Озон повертається до кисню з періодом напіввиведення (час до половини початкової концентрації), як правило, 10-30 хвилин.

Озон можна сплутати при вимірюванныіприладами з іншими окислювальними газами, такими як сполуки хлору, випари кислоти та оксиди азоту (NOx). Сильні “відновлювальні” гази, такі як пари спирту та розчинників, можуть зменшити видиму концентрацію озону.

Озон має солодкуватий запах, але поріг запаху сильно варіюється залежно від людини та умов навколишнього середовища. Тому “запах” не є надійним тестом на наявність або концентрацію озону.

Прилади для вимірювання озону

Top
Cart
Your cart is currently empty.