Навігація

Що таке оксид етилену?

Оксид етилену, оксиран– циклічний ефір і найпростіший епоксид. При кімнатній температурі та стандартному тиску це безбарвний і дуже легкозаймистий газ з запахом ефіру. У звичайних умовах є безбарвною рідиною. Він кипить при 10,7 ° C під атмосферним тиском. Будучи полярною сполукою , він добре розчиняється у воді.

Вперше його було отримано у 1859 році французьким хіміком Вюрцем [8] шляхом вилучення хлористого водню з етиленхлоргідрину за допомогою гідроксиду калію.

Оксид етилену – бактерицидний, фунгіцидний та спороцидний дезінфікуючий засіб і ефективний проти більшості мікроорганізмів, включаючи віруси. З цієї причини його використовують при стерилізації фармацевтичних та хірургічних матеріалів. Він також використовується як фумігант. 

Оксид етилену, будучи найціннішим сировиною для хімічного виробництва, на основі якого випускається велика кількість різних виробів, разом з цим є виключно вогненебезпечна, а у вигляді повітряної суміші – і вибухонебезпечну речовину. Для спостереження та контролю за наявністю його в повітряному середовищі призначені газоаналізатори оксиду етилену , що випускаються в переносному (портативному) і в стаціонарному виконаннях.

Оксид етилену також використовується для виготовлення багатьох споживчих товарів, а також неспоживчих хімічних речовин. Деякі з цих продуктів включають миючі засоби, загусники, розчинники, пластмаси та різні органічні хімічні речовини. Пари, що виділяються оксидом етилену, дуже токсичні, але не залишають залишків на предметах, з якими він контактує. Запах солодкий (і його часто плутають з діетиловим ефіром), але до того моменту, коли він може відчути запах, рівень концентрації досить високий, щоб бути токсичним. Оксид етилену дуже легкозаймистий. Він може реагувати вибухонебезпечно навіть за відсутності повітря. При нагріванні під тиском він може вибухнути.

Оксид етилену – токсичний газ, який має короткочасний та довгостроковий ефект. Оксид етилену є сильним подразником, що сильно впливає на очі, шкіру та дихальні шляхи. Це викликає блювоту і нудоту і може спричинити головний біль. Це також може спричинити депресію центральної нервової системи та пошкодження нирок та репродуктивної функції. Оксид етилену є канцерогенним, а хронічний вплив пов’язаний із підвищеним ризиком лейкемії, раку шлунка, раку підшлункової залози та неходжкинської лімфоми. Етиленоксид є мутагеном і може спричинити генетичні дефекти, атакуючи статеві клітини.

Влдастивості оксиду етилену

Інші іменаОксиран; Епоксиетан
Хімічна формула2 H 4 O
Номер CAS75-21-8
Використання у промисловостіДезінфікуючий засіб; Фумігант; Стерилізація; Інсектицид; Хімічні лабораторії
Ризики для здоров’яПодразнення очей, шкіри та слизових оболонок; Депресія центральної нервової системи; Рак
Тиск пари1095 мм рт. Ст
Розчинність у водіЗмішується
ЗаймистістьДуже легкозаймистий
ЗапахСолодкий, схожий на ефір
Top
Cart
Your cart is currently empty.