Навігація

Що таке фосген?

Фосген – це безбарвний газ або летюча рідина з низьким ступенем кипіння. Високі концентрації можуть виглядати як біла або жовтувата туманоподібна хмара. Його запах задушливий і схожий на затхле або запліснявіле сіно. Фосген – високотоксичний газ, який використовувався для хімічної війни. Це підступна отрута, оскільки вона не дратує відразу навіть при вдиханні фатальної концентрації. 

Фосген є хімічним проміжним продуктом, з яким він найчастіше зустрічається, хоча він присутній у деяких пестицидах. Нагріваючись під тиском, він може вибухнути. Він не горючий. При нагріванні до розкладання або при контакті з водою або парою він може реагувати, утворюючи токсичні та їдкі пари.. 

Він бурхливо реагує з алюмінієм, літієм, калієм та натрієм. Він стійкий у сухих сталевих контейнерах. Бікарбонат натрію можна використовувати для нейтралізації розливу рідини.

Фосген надзвичайно небезпечний і дуже токсичний за всіх способів впливу. При безпосередньому контакті можуть виникнути опіки шкіри. Вдихання низької концентрації може спричинити подразнення очей та дихальних шляхів. Це токсик для легенів, який спричиняє пошкодження капілярів, бронхіол та альвеол. Інші симптоми – це сухість, печіння в горлі, блювота, кашель, піниста мокрота, задишка (утруднене дихання), біль у грудях та ціаноз. Важкі респіраторні ефекти, включаючи набряк легенів, емфізему та смерть, можуть настати після інгаляції з високою концентрацією. Смерть може настати протягом 36 годин після отруєння.

Властивості фосгену

Інші іменаДихлорид карбонілу; Дихлорид вуглецю; Хлороформілхлорид
Хімічна формулаCOCl 2 ; CCl 2 O
Номер CAS75 – 44 – 5
Використання у промисловостіХімічна війна; Хімічні лабораторії; Пестициди
Ризики для здоров’яПодразнення; Блювота; Піниста мокрота; Задишка; Пошкодження дихальних шляхів; Смерть
Тиск пари1,6 атм
Розчинність у водіЛегко розчинний, може реагувати
ЗаймистістьНегорючий
ЗапахМустовий Сіно
Top
Cart
Your cart is currently empty.